poniedziałek, 17 lutego 2014

"CIEKAWSKI PONIEDZIAŁEK"

Z racji tego,że dzisiaj jest poniedziałek ,to nie pozwolę na to by nam  przepadł..
A więc słowo klucz to "MASKARA" ,no to do dzieła :

1.MASKARA-częściej używana przez nas pod słowami - TUSZ DO RZĘS, jest to kosmetyk służący do podkreślania i malowania rzęs dopełniając w ten sposób makijaż oka.Nadaje rzęsą wyrazistości ,stają się dłuższe i grubsze.Tusz nakłada się również na brwi za pomocą specjalnej szczoteczki. Występuje najczęściej w kolorach;
-czarnym,
-brązowym,
-szarym, rzadziej w kolorze;
-niebieskim,
-zielonym,
-różowym i innych ostrych barwach,które są popularne wśród nastolatek,może zawierać brokat.
2.HISTORIA-rzęsy farbowano już w starożytności,aby uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs,było to popularne wśród Egipcjanek,od których pomysł został później przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.
Prawdę mówiąc pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku.Z robił on tusz oparty na sproszkowanym węglu,rozcieńczonym zwykłą wodą. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku.
Prawdziwa mascara powstała jednak w 1913 roku,dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli ,siostry Williamsa ,która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze,więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny.Maybela rzeczywiście wywarła ogromne wrażenie i po roku wyszła za mąż,jej brat natomiast założył firmę Maybelline w 1915 roku od połączenia słów; Maybel i vaseline.
3.RODZAJE TUSZU I ICH FUNKCJE;
-wodoodporny tusz do rzęs  
-wydłużający -stosowany,gdy rzęsy są krótkie
-pogrubiający-stosowany,gdy rzęsy są cienkie i rzadkie
-podkręcający-stosowany,gdy rzęsy z natury są już lekko wywinięte do góry
Są także tusze wielofunkcyjne. 
TOP 10 MASCAR;
  1. MAYBELLINE 

    2.ASTOR
  
     3.YVES SAINT LAURENT
     4.DIOR

5.RIMMEL


   6.L'Oreal

7.MAX FACTOR


8.BOURJOIS

9.EVELINE


10.GIVENCHY


xxx


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz