niedziela, 8 grudnia 2013

Jak dopasować makijaż do koloru oczu?

W dzisiejszym artykule po część będę kontynuować poprzedni,w którym poruszałam temat "Jak wykonać makijaż oczu niedoskonałych?". W tej części poruszę natomiast sprawę podkreślania naszych oczu względem posiadanego przez nas kkoloru.Jeśli moje notatki okażą się pomocne i interesujące proszę o komentarze :))

1.OCZY ZIELONE

Zielone oczy doskonale łączą się z brązem,granatem i fioletem. Fajnym wyborem będzie smooky eyes (tzw.trio) odcienie; szampański (kremowy), czekoladowy, oliwkowy - ciemne w wewnętrznych kącikach i jaśniejsze w zewnętrznych. Makijaż może sięgać aż po łuk brwiowy. Dla odważnych poleca się purpurowe i lawendowe odcienie. W przypadku zielonych oczu kolorem harmonijnym będzie np. blękit,kontrastującym-np. fiolet i brąz, a dopełniającym np.stonowana czerwień.2.OCZY NIEBIESKIE

Do niebieskich oczu (niebieskie,jasnobłękitne) pasuje jasny róż,a także wszelkie odcienie szarosci (stonowane,chłodne,ponadto grafit,a nawet srebrny).Kobiety,które nie boją się eksperymentować,mogą sięgnąć po ciemne róże. Niebieskie oczy świetnie prezentują się z czekoladowym brązem i czarnym tuszem do rzęs,a wszystko dzięki kontraście ciemny/jasny, który otwiera oczy i nadaje spojrzeniu głębi.
Jeżeli chcesz wydobyć błękitny kolor tęczówki,użyj jasnego brązu oraz jasnego różu. Nie poleca się jaskrawych kolorów i obrysowywania oczu czarną kredką,która może zgaśić ich naturalny blask.3.OCZY BRĄZOWE

Właścicielki brązowych oczu (ciemnobrązowych,piwnych) mogą eksperymentować z paletą barw. Ich kolor tęczówki wygląda dobrze i praktycznie z każdym odcieniem cieni. W tym przypadku doskonale sprawdzają się wyraziste i mocne barwy, które mogą nadać spojrzeniu głębi; granat, grafit, fiolet, ciemny róż czy chłodny błękit.
Z drugiej strony ładnie prezentują się też cienie do powiek w kolorze zieleni; szmaragdowe, oliwkowe, miętowe, pistacjowe, a także ciepłe brązy, brzoskwiniowe czy złote, które dodają subtelności spojrzeniu. Najlepszym kolorem dopełniającym będzie niebieski. Zatem różnorodność jest jak najbardziej wskazana.
Aby nadać oczom wyrazisty blask, warto używać cieni do powiek w odcieniu dopełniającym lub podkreślającym ich kolor.


PODSUMOWANIE Brak komentarzy:

Prześlij komentarz