piątek, 13 grudnia 2013

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Dzisiaj postanowiłam,że napiszę coś o brwiach :))
Dobrze wyregulowane i odpowiednio dobrane do kształtu naszej twarzy niesamowicie mogą zmienić nasz wygląd.

1.TWARZ OWALNA
Owal to kształt twarzy niemal idealny,taka twarz nie potrzebuje specjalnej korekty,a pięknie wyrzeźbione,klasyczne brwi dopełniają tylko wrażenia pełnej harmonii. Kształt brwi odpowiedni to tego kształtu to lekko wyprostowany i zaokrąglony "bumerang"-najbardziej tradycyjny,uznawany za ideał brwi.

2,TWARZ KWADRATOWA 
Charakterystyczne dla kwadratowej twarzy mocne kości żuchwy zneutralizujesz z pomocą mocno zarysowanych i zakrzywionych brwi.Takie brwi mogą być grubsze; powinny być też dobrze zarysowane i wyraziste w kolorze.Charakterystyczne zagięcie brwi (w kształcie łuku,nie pod ostrym kątem) optycznie wysubtelni linie twarzy.Można też podkreślić je kredką by były lepiej widoczne.

3.TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA
Ultra kobiecy kształt serca to duża zaleta,ale nieregularny owal twarzy należy nieco zmiękczyć właściwym kształtem brwi.Najlepsze dla tego kształtu twarzy będą brwi zaokrąglone- są delikatne i kobiece,odwracają też uwagę od "sercowatej" linii nasady włosów.Ponadto ,razem z podbródkiem jako podstawą, rysują na twarzy niemal idealny kształt serca,który harmonizuje z wyrazem waszej buzi.

4.TWARZ POCIĄGŁA
Jeśli posiadacie nieco zbyt wąską i podłużną twarz,możecie ją optycznie skrócić.Sposobem na to są brwi ułożone "horyzontalnie" i niemal zupełnie proste.Takie brwi bez łuku z lekkimi tylko zagięciami na zewnętrznych końcach, optycznie poszerzają buzię i odciągają uwagę od jej nadmiernej długości.

5.TWARZ OKRĄGŁA
Waszym celem jest wydłużenie i zwężenie zbyt pełnej,okrągłej buzi. Uzyska się to,gdy brwi będą narysowane nieco bardziej "dramatycznie" ; łuki wyciągnięte wysoko w górę,a końcówki po wewnętrznej i zewnętrznej stronie brwi maksymalnie w dół.
Uwaga!
Unikajcie kształtu okrągłego łuku,bo wtedy podkreślicie krągłe rysy twarzy.Zagnijcie je za to pod ostro zarysowanym kątem- ten zabieg odwróci uwagę od krągłości.

6.TWARZ W KSZTAŁCIE DIAMENTU
Twarz w kształcie diamentu jest dość szeroka,nieregularna i przypomina trapez . Z pomocą dobrze dobranych brwi można załagodzić jej nieregularność i nadać jej bardziej owalny kształt. Brwi należy wyregulować tak,by były wygięte i intensywnie zarysowane.Łuk brwi powinien przypominać "skrzydło jaskółki" ; najpierw iść ukosem w górę,potem (od 2/3 długości) lekko opadać. Kolor brwi powinien być o ton ciemniejszy od koloru włosów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz