środa, 9 lipca 2014

#ONE HAIR

No więc tak poproszono mnie o jakąś notkę na temat "włosów" :)  a więc oto jej pierwsza część xD
Zaczynajmy :>

JAK DBAĆ O WŁOSY ?

Zanim zaczniesz eksperymentować...

Tylko dzięki eksperymentom jesteś w stanie doskonale poznać swoje włosy, jednak pamiętaj, że im mniej je maltretujesz, tym lepiej. Nie nakładaj na nie produktów, których działania nie jesteś pewna. Jeśli masz z czymś problem - zapytaj doświadczonych. Jeden zły ruch i można wyrządzić sobie bardzo dużo krzywdy.

Zdobywaj wiedzę

Na samym początku zaleje Cię fala informacji,ale nie przejmuj się. Z biegiem czasu wszystko opanujesz, poukładasz sobie w głowie i staniesz się specjalistką do spraw swoich wlosów :)) Wg mnie najcenniejsza jest umiejętność czytania składów oraz znajomość struktury włosów i ich potrzeb. Ważna jest także wiedza ogólna dotycząca np. mycia włosów czy ich rozczesywania. 
 Przeanalizuj stan swoich włosów

Stań przed lustrem lub chwyć kosmyk swoich włosów i spróbuj je scharakteryzować. Sprawdź czy są cienkie/grube, gęste/rzadkie, zdrowe/zniszczone (rozdwojone, połamane), elastyczne/kruche, nawilżone/suche, kręcone/falowane/proste, farbowane/rozjaśniane/naturalne, wrażliwe/niewrażliwe na wilgotność, o gładkiej/szorstkiej powierzchni, trudne/łatwe do zmoczenia, podatne na układanie, mocne/słabe, wypadające itp., itd. Taki opis włosów na pewno przyda się podczas doboru olei, ziół i kosmetyków.
 Oczyść włosy z nadmiaru nadbudowanych substancji

Jeśli Twoje włosy są zniszczone, zapewne przyczyną tego była nieodpowiednia pielęgnacja i złe nawyki. Nie tylko przereklamowane kosmetyki przeładowane substancjami filmotwórczymi, ale także te o naturalnych składach nadbudowują się na włosach, dlatego co jakiś czas musimy pozbawić włosy starego "płaszcza", aby móc otulić je nowym :)

Zoom na skórę głowy

Przed włosową rewolucją przyjrzyj się skórze głowy - czy pomyślałaś, że o nią również trzeba dbać, podobnie jak o inne części ciała? Przeanalizuj czy jest wystarczająco nawilżona, a może swędzi, często jest podrażniona albo masz łupież? Jeśli nie doskwiera Ci żaden problem - jesteś szczęściarą :) O skalp warto dbać mimo wszystko - w końcu jest fabryką naszych włosów :)
 
Pozbądź się zniszczonych i przesuszonych końcówek

Zniszczonych końców nie zregeneruje najdroższy kosmetyk, dlatego nie ma na co czekać. Podcinanie niesie za sobą same plusy: zniszczenie przestaje piąć się ku cebulkom, a zdrowe końce wyglądają po prostu zdrowo i estetycznie.


Chroń włosy przed uszkodzeniami

Włosy niszczą się podczas snu, uprawiania sportu, stosowania nieodpowiednich akcesoriów. Nie musisz rezygnować z ulubionych zajęć, po prostu chroń włosy :)
 
Regenerację włosów zacznij od nawilżania 

Zainwestuj w dobrą maseczkę nawilżającą, ponieważ odpowiedni poziom nawilżenia to podstawa dla zdrowych włosów. Próba odżywienia przesuszonych włosów skończy się fiaskiem.
 
Przeanalizuj dotychczasowe nawyki

Czyli odpowiedz sobie na pytanie, jak traktujesz swoje włosy: jak przebiega mycie włosów, stylizacja, suszenie, rozczesywanie, związywanie, w jakiej fryzurze śpisz. Te wszystkie działania odzwierciedlają stan Twoich włosów.

Chciałam Was poinformować ,że to jedynie jedna z części,które chcę dla was przygotować :) Kolejnych wyczekujcie ,powinny się pojawic w niedługim czasie :* 
SEE YA :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz